W naszej Parafii zostaną zorganizowane pielgrzymki.

4 DNIOWA PIELGRZYMKA DO SŁYNNYCH
SANKTUARIÓW MARYJNYCH POLSKI I LITWY
STUDZIENNICZNA – TROKI – WILNO – ŚW.LIPKA – GIETRZWAŁD
Termin: 30.05-02.06.2019r.
Cena: 750 zł.

DZIEŃ 1:
Przejazd do Sanktuarium w Studzienicznej z cudownym Obrazem. Miejsce to w 1999 roku odwiedził sam Jan Paweł II. Sanktuarium mieści się na tzw. „wyspie”. Przejazd do Augustowa. Spacer bulwarami nad rzeką Nettą, Rynek Zygmunta Augusta, kościół Serca Jezusowego. Obiadokolacja.
Przejazd do hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Wilna: Ostra Brama – w jednej z kapliczek znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej, Cerkiew Św. Ducha, Plac Ratuszowy, Ratusz, Kościół św. Kazimierza, Zaułek Gotycki– kościół św. Anny, Kościół Bernardyński, św. Michała, Pomnik Adama Mickiewicza, Cmentarz na Rossie, Kościół św. Piotra i Pawła z piękna fasadą.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Trok.
Następnie przejazd na dalszy ciąg zwiedzania Wilna: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – modlitwa przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, dom i muzeum Św. Faustyny, klasztor Św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Plac Katedralny z pomnikiem Giedymina, Bazylika Św. Stanisława. Góra Trzech Krzyży skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w św. Lipce.
Następnie przejazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi.
Wyjazd w kierunku domu. Planowany powrót w godzinach wieczornych.
Cena obejmuje:
transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)
wyżywienie zgodnie z programem
3 noclegi – hotele klasy 2* lub 3*, pokoje 2 lub 3 osobowe.
Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard
(KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)
(dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na stronach www.juventurpiotrkow.pl, www.tueuropa.pl )
opiekę pilota
* UWAGA! Cena nie obejmuje dodatkowej opłaty 30 PLN i 30 EURO (płatnej w autokarze) obejmującej: przewodników lokalnych, opłat turystycznych, drogowych, parkingowych, biletów komunikacji miejskiej lub opłat związanych z wjazdami autokaru do miast oraz biletów wstępu.
Każdego dnia przewidziane są Msze Święte.

Pielgrzymka do GRECJI – 8 dni Szlakiem św. Pawła Apostoła
Termin: 12.09-19.09.2019r.

DZIEŃ 1:
Przelot z Krakowa do Aten.Odlot o g. 18:10. Lądowanie o g. 21:30.
Zakwaterowanie, nocleg(bez kolacji).
DZIEŃ 2:
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Delf, gdzie zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina.
Następnie udamy się do hotelu w okolicach Kalambaki.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejedziemy do Kalambaki, aby podziwiać słynne Meteory -klasztory greckie„zawieszone w chmurach”, najstarsze z IX w.
Udamy się już do hotelu na pięknym półwyspie Chalkidiki.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4:
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i plażowanie.
Dla chętnych proponujemy rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Atos.
Wieczorem obiadokolacja w hotelu, nocleg.
DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd do Kavali,dawnego Neapoli, miejsca do którego dopłynął z Azji św. Paweł. Następnie udamy się do Filippi.
Przejedziemy do Thessalonik, zobaczymy Bazylikę św.Demetriusza
największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Na koniec dnia zobaczymy Werię.
Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg
DZIEŃ 6:
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku stolicy Grecji. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach-miejscu słynnej bitwy z Persami.Następnie udamy się już do Aten, gdzie zobaczymy Stadion Olimpijski oraz Parlament, a także Katedrę św. Dionizego Aeropagity.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7:
Po śniadaniu zwiedzanie Aten – Wzgórze Akropolu, Wzgórze Aeropagu. Przejedziemy do Koryntu, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Udamy się do lokalnej tawerny na „wieczór grecki” (tj. kolacja + program muzyczno- taneczny)
DZIEŃ 8:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie, ostatnie zakupy. Około godz. 13:00 przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot z Aten o godz.16:05.*Przylot do Krakowa godz. 17:25.*
Cena: 3490 PLN/osoby
7 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami );
Wyżywienie 2x dziennie (7 śniadań,5 obiadokolacji w hotelu + „wieczór grecki”
w Atenach); Nie wliczone są ceny biletów wejściowych i przewodników związanych
z realizacją programu–łącznie ok. 120 EUR/osoby;

tel. 41-391-93-52; wik. 41-391-93-06