W naszej Parafii zostanie zorganizowana pielgrzymka.

SZLAKIEM SANKTUARIÓW MARYJNYCH FRANCJI I HISZPANII – 10 DNI
Paray le Monial – Nevers – Lourdes – Montserrat – Costa Brava – Barcelona – La Salette – Ars

Termin: 28.06 – 07.07.2020

Dzień 1 Wyjazd z Polski
O ustalonej godzinie (bardzo wczesne godziny ranne, mogą być nawet nocne) spotkamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Następnie wyjedziemy w drogę przez Polskę i Niemcy. Przyjazd na nocleg do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Paray le Monial
Rano po śniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie przejedziemy na nocleg w okolice Nevers. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Nevers, Lourdes
Rano po śniadaniu przejedziemy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Msza Św. Dalej przejedziemy na nocleg w ok. Lourdes – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Lourdes
Rano śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes. Przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle, ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zwiedzimy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. Wieczorem nabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 Montserrat
Rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku Hiszpańskiego wybrzeża Costa Brava. Po drodze zatrzymamy się na Montserrat. Zobaczymy klasztor z figurką Czarnej Madonny, który położony jest na wysokim wzgórzu z pięknymi widokami na pasmo górskie Montserrat. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 Barcelona
Rano śniadanie, czas wolny. W godzinach przedpołudniowych wyjedziemy do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi. Zobaczymy (z zewnątrz) słynną Sagradę Familię, a także najpiękniejszą ulicę świata – Las Ramblas. Dalej wizyta w Dzielnicy Gotyckiej, ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. Następnie przejedziemy na wzgórze Montjuic, gdzie zobaczymy obiekty olimpijskie z olimpiady, która odbywała się w Barcelonie w 1982 roku. Udamy się również na punkt widokowy, z którego podziwiać będziemy niezwykłą panoramę Barcelony, a także zobaczymy pomnik tancerzy katalońskich. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 7 Costa Brava
Rano śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plażach wybrzeża Costa Brava. Czas na spacer, zakupy. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 8 La Salette
Rano, po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza św. Po niej będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 9 Ars
W godzinach rannych po śniadaniu, wyruszymy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny autokarem.

Dzień 10 Powrót do Polski
W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Polski.

CENA: 2790 zł / os

CENA ZAWIERA:
• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);
• 8 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os – do potwierdzenia) – na La Salette Dom Pielgrzyma.
• WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
• UBEZPIECZENIE Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR); choroby przewlekłe
• OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
• PODATEK VAT; PROGRAM ZWIEDZANIA.

CENA NIE ZAWIERA: BILETÓW WSTEPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, WJAZDÓW DO MIAST, KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z REALIZACJA PROGRAMU, SŁUCHAWEK, TAKSY KLIMATYCZNEJ W KATALONII (około 70 €/osoby – płatne u pilota w autokarze); NAPOJÓW DO OBIADOKOLACJI; ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE; WYDATKÓW OSOBISTYCH; DODATKOWYCH UBEZPIECZEŃ,

Parafia Matki Bożej
Różancowej w Bukowej

Rzymskokatolicka Parafia
pw. Matki Bożej Różańcowej
29-105 Bukowa, ul. Kielecka 20

tel. 41-391-93-52

Msze św. w Niedziele

8.00 | 10.00 | 12.00 | 16.00

dni powszednie

18.00 od kwietnia do września
17.00 od października do marca

MEdia Społecznościowe

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl